Aynı Gün Servis

Demirdöküm Kombi Servisi

Kombi bakım, arıza aynı gün servis imkanı!

img-6

Kış ayında gelen yüksek bütçeli faturalardan kurtulmak için kombi bakım hizmeti mutlaka yapılmalıdır. Kombi bakım hizmeti sayesinde kombinizin ömrü uzar ve faturanız daha az gelir.

Kombi Bakım İşlemi

Kombi bakım işlemi, kombili evlerde ya da dükkanlarda bulunan kişilerin düzenli aralıklarla yaptırmaları gereken işlemler arasında yer alır.

Kombi bakım işleminin faydaları şunlardır:

  • Kombilerdeki arızaların erken tespitinde kombilerin açacağı maddi hasar engellenmiş olur.
  • Kombiler bulunduğu ortama daha iyi ısı verir.
  • Faturanın daha az gelmesi sağlanır.

Kombilerdeki teknik arızaların tespitinde ve kış boyunca etkili performans sağlanmasında kombi bakımı oldukça önemlidir.

Demirdöküm Kombi Arıza

Kombiniz arızalandığı zaman demirdöküm yetkili servisini aramanız gerekir. 7-24 ulaşabileceğiniz demir döküm kombi bakım hizmeti yetkili servis numarası ile yetkilileri bulunduğunuz noktaya çağırabilirsiniz. Yetkililer arızanın giderilmesini en kısa sürede sağlarlar ve sıcak suya tekrardan kavuşabilirsiniz.

Kombinizde arıza olduğunda, kombiniz gaz kaçırdığında gaz tespit cihazı size sinyal verir ve ötmeye başlar. Böyle durumlarda da acilen yetkili servis aranmalıdır.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kombi üretimi yapan firmalar, kombi bakım işleminin yılda en az 1 kere yapılmasını öneriyorlar. Kombilere bakım yapılması için en uygun zaman sonbahar ayı olarak ön plana çıkıyor. Yaz ayı süresince sıcak su kullanımı harici kapalı kalan kombilerde, çeşitli tıkanma ve teknik arızalar oluşabiliyor. Bu sebeple kombi bakımının kış ayına girmeden önce yapılması gerekiyor. Böylece havalar soğumaya başladığında kombinin hemen çalıştırılması sağlanıyor.

Kombi bakımının daha erken yapılması, yazın oluşabilecek sorunların giderilemeyebileceği manasına geldiğinden dolayı yeni sorunlarla karşılaşılmasına da sebep olabiliyor. Bu yüzden de kombi bakımı için en uygun zaman cihazı günlük kullanmaya başlamadan 2 ya da 3 hafta öncesidir.

Kombi Bakımı Yaptırılmazsa Ne Olur?

Yeni alınan kombiler, uzun zaman bir performans kaybı olmadan kullanılabiliyor. Ancak uzmanlara göre, kombi yeni de olsa dikkat çeken bir problemi bulunmasa da yıllık rutin bakım işlemlerinin yaptırılmasında büyük yarar bulunduğudur. Kombinin rutin bakım işlemleri yapılmadığı takdirde kombinin içinde bulunan parçalar beklenmedik zamanlarda kırılabiliyor ve kırılarak büyük maddi hasarın oluşmasına yol açabiliyor.

Sonuç

Kombi bakımı, kombinin gövdesinde yer alan sistemi çalıştıran borularda, peteklerde ve mekanik parçalarda herhangi bir sorun bulunup bulunmadığını kontrol ettirmek için düzenli olarak yapılması tavsiye edilen bir işlemdir. Kombi bakımı yapılırken kombinin basıncının seviyesi ve elektrik aksamının kontrolü için bir takım cihazlar kullanılıyor. Bu nedenle de bakım işlemi yetkili servis çalışanları tarafından yapılmalıdır.

Kombi kullanıcıları eğer bir takım basit bakım işlemi yapmak isterlerse kombiden çıkan ses seviyesini ölçerek kombinin gövdesinde yer alan manometrede yazılı basınç seviyesi takip edilebilir. Fakat detaylı bir bakım için mutlaka özel servis desteği alınmalıdır. Yılda minimum 1 kere kombi bakım hizmeti yaptıran kişiler kombide bulunan hasarın erken fark edilmesini ve yakıt tüketimini azaltarak bütçelerine katkıda bulunmuş olurlar.

İstanbul Kombi Servisi

İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakası tüm ilçe ve semtlerinde her gün servisimiz vardır.